top of page
Bitva o nedobytnou  pevnost
Bitva o nedobytnou  pevnost

so 15. 7.

|

Hukvaldy

Bitva o nedobytnou pevnost

Šestý ročník legendární bitvy o hrad Hukvaldy. Temné období 30. leté války z pohledu obránců, ale i prostého lidu. Víkend plný šermu, historických zbraní, bitev a soubojů.

Čas a místo

15. 7. 2023 9:00 – 16. 7. 2023 12:00

Hukvaldy, Hukvaldy 37, 739 46 Hukvaldy, Česko

O události

Je po válce, v českých zemích by měl být klid, ale opak je pravdou. Odcházející švédská vojska loupí a drancují dále. Císařská armáda nemůže být všude. Obyčejní lidé stále trpí a z nedostatku jídla bojují i sami proti sobě. Jednou jsi dobrák jednou padouch, jindy zloděj jindy oběť. Ale když se přiblíží opravdové nebezpečí, musí se všichni spojit, aby měli naději žít.

Bitvy o hrad se uskuteční 15. - 16. července 2023 ve14:00

Těšit se můžete na bohatý dobový doprovodný program pro děti i dospělé v podobě ukázek řemesel a soutěží pro děti. V průběhu celého dne budou k vidění ukázky vojenského ležení, zbraní a zbroje.

Doprovodný program:

- Dobová hudba Rabussa - Loutkové divadlo Kašpárkův svět - Ukázky historického vojenského ležení, střelných a chladných zbraní z období 30. leté války - Historické dílny a ukázky řemesel (historická kuchyně, stan lovčího, zbrojíř, lučišnická dílna, tkalcovna) - Aktivity pro děti (střelba z luku, hod na cíl a další)

Vystoupí:

SSŠ Allegros SHŠ Valmont Corporal Markýz ze Strakonic Kozáci Les Enfants Perdus Wayland Hudební skupina Rabussa Loutkové divadlo Kašpárkův svět Svobodná Stráž Moravskoslezská

Sdílej

bottom of page